DeMolay Region II MATOC
DeMolay International
Main Page
MATOC Committee
Current Policies
Judging Sheets/Rules
Previous Tournaments
Archive of Winners
MATOC Magnificent 7 Contest Winners
Year Division Chapter Team
2018 Division 2 (Champion) Kempsville Jared Jackson (Sp)
2018 Division 2 (Champion) Speedway Jake Vermeulen (Sp)
2018 Division 2 (Open) Speedway Alan Condre (Sp)
2017 Division 3 (Champion) Kempsville Jared Jackson (Sp)
2017 Division 2 (Champion) Richmond Phillip Hurkala (Sp)
2016 Division 2 (Champion) Tyrean Nigel Lunsford (Sp)
2015 Division 2 (Open) Tyrean Nigel Lunsford (Sp)
2015 Division 2 (Champion) Kempsville Jared Jackson (Sp)
2014 Division 2 (Champion) Frederick Zach Guay (Sp)
2013 Division 2 (Open) Carlisle Anthony Kallhoff (Sp)
2013 Division 2 (Champion) Westhampton Bailey Moro (Sp)
2012 Division 2 (Champion) Woodlawn Jeremy Schimmel (Sp)
2012 Division 2 (Open) Tyrean Nigel Lunsford (Sp)
2011 Division 3 (Open) Frederick Zach Guay (Sp)
2011 Division 2 (Open) Catonsville-Palestine Matthew Linder (Sp)
2011 Division 2 (Champion) Catonsville-Palestine Andrew Gale (Sp)
2010 Division 3 (Open) Orange-Rockland Central Allah Clark (Sp)
2010 Division 2 (Open) Catonsville-Palestine Robert Nowland (Sp)
2010 Division 2 (Champion) Catonsville-Palestine Nick Lawson (Sp)
2010 Division 2 (Champion) Catonsville-Palestine Andrew Gale (Sp)
2009 Division 2 (Champion) Alexandria-Washington Brandon Schimmel (Sp)
2009 Division 2 (Open) Catonsville-Palestine Andrew Gale (Sp)
2008 Division 2 (Open) Catonsville-Palestine Robert Nowland (Sp)
2008 Division 2 (Champion) Stanley Garrity Jay Swanson (Sp)
2007 Division 2 (Open) Roanoke Valley Seth Sprinkle
2007 Division 2 (Champion) Westhampton Eric Dadmun
2006 Division 2 (Champion) Raymond P. Foster Adam Ira
2006 Division 2 (Open) Houston Aaron Saldana
2005 Division 2 (Champion) Catonsville-Palestine Jeremy Sloat
2004 Division 2 (Champion) Raymond P. Foster Adam Ira
2004 Division 2 (Open) Orange-Rockland Central Brian Bidnick
2004 Division 3 (Champion) Millennium Malcolm Brown
2003 Division 2 (Champion) Samuel S. Lawrence Geoffrey Bard
2002 Champion Catonsville-Palestine
2002 Open Clifton
2001 Open Chesapeake
2001 Champion Kenneth E. Hendrickson
2000 Open Hoyle
2000 Champion Catonsville-Palestine
1999 Champion Catonsville-Palestine
1999 Open Frederick
1998 Champion Union
1998 Open Catonsville-Palestine
1997 Champion Fidelity
1997 Open Grove Port
1996 Champion Lord Fairfax David Sellers
1996 Open Tyrean
1995 Champion Erie Joseph Fialkowski
1995 Open Tyrean Samuel Gonzalez
1994 Champion Cmdr W L Herndon David Sellers
1993 Open Tyrean
1993 Champion Tyrean Jarvis Cruz
 
This web site acknowledges the authority of, and yields allegiance to, DeMolay International, of which Frank S. Land was founder, and to the Executive Officers of Region II. This page was last updated on Thursday, December 27, 2018. For questions or comments - thomas.sellers@gmail.com